Choď na obsah Choď na menu
 


5 TAJOMSTIEV filmového Titaniku

  Legendárny parník sa vydal na svoju premiérovú a zároveň poslednú plavbu pred 100 rokmi a pri tej príležitosti sa mnohí ľudia vracajú k jednej z najväčších námorných katastrof v histórii. Patrí medzi nich aj režisér James Cameron, ktorý pred 15-timi rokmi hviezdil so sfilmovanou verziou pádu najväčšieho a najluxusnejšieho plavidla vôbec. V dnešných dňoch premiéruje novou 3D verziou filmového Titaniku a pri tej príležitosti vyzradil aj niekoľko tajomstiev úspešnej produkcie.

1362332.jpg

Leo takmer odmietol
21-ročný, pomerne neznámy herec Leonardo DiCaprio, pri úlohe zaľúbeného mladíka Jacka dlho váhal. Už v takom mladom veku si Leo dával záležať na tom, aby sa vyhýbal úlohám tradičných romantických hrdinov, preto ho musel režisér Cameron dlho presviedčať, aby úlohu v Titaniku prijal. Leo vždy chcel s každou úlohou prekonávať výzvy a v úlohe zaľúbeného maliara ju v prvom momente nevidel. Camerom vyhlásil, že presvedčiť Leonadra, aby úlohu prijal, bola najťažšia časť celej produkcie.

Voda bola teplá
Nakrúcanie veľkofilmu trvalo 7 dlhých mesiacov, ktorých veľkú časť strávili herci vo vode. Obrovská vodná nádrž, v ktorej Titanik vznikal, bola naplnená vodou o teplote 27 stupňov Celzia. Dokonca aj mrazivé záverečné scény, kedy Jack a Rose mrznú v ľadovom oceáne sa nakrúcali vo vode s bazénovou teplotou a para, ktorá im vychádzala z úst bola dorobená postprodukčne. V kuloároch sa dokonca povráva, že režisér nechcel hercov z vody púšťať na toaletu. To však Cameron popiera a tvrdí, že na pľace panoval zákaz močenia do nádrže s vodou, ktorý však podľa neho aj tak všetci porušovali.

Neoholená Kate1362334.jpg

Pri jednej zo scén s Leonardom, snímal režisér detail rúk herečky Kate Winsletovej.

 Obraz bol nasvietený tak, že sa nedokázali zbaviť odlesku drobných chĺpkov na jej predlaktí a celý problém tak v priebehu niekoľkých sekúnd vyriešila žiletka, ktorou vizážistky oholili Kate ruku. Dnes sa na celej situácii herečka smeje.

Bláznivé deti
Kate a Leo boli počas nakrúcania filmu prakticky ešte deti, čo sa v zákulisí často prejavovalo. Stále sa spolu chichotali a nepohli sa od seba na krok. Napriek tomu, že medzi nimi v reálnom živote vraj nikdy nič nebolo, boli si pomerne blízki. To možno zapríčinilo, že pri niektorých scénach mal Leo problém dívať sa partnerke priamo do očí. Kate sa z neho zvykla smiať, no pri záverečnej scéne vo vode bola vraj z jeho koncentrácie a výkonu doslova unesená.

 

1362330.jpg

Hanbia sa

Pri príležitosti premiérovania 3D verzie filmového trháku sa hlavní protagonisti opäť stretli pred filmovými plátnami a obaja priznávajú, že sa na svoj prelomový film dívajú neradi. Vidia na sebe totiž množstvo hereckých neduhov, ktoré rokmi zmizli. Spomínajú s nostalgiou na nakrúcanie, no hotový film pozerať vraj nedokážu. Ako správni perfekcionisti by dnes kopu vecí spravili inak, no napriek tomu sú obaja za príležitosť, ktorá odštartovala ich hviezdnu kariéru vďační. Kto by pred 15-timi rokmi povedal, že z dvoch nenápadných priemerných hercov sa stanú jedni z najuznávanejších a najoceňovanejších talentov tejto generácie.

Zdroj: www.magazin.atlas.sk

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

najkrajší film

(miššel miššelka mišelinka, 23. 8. 2012 20:32)

najkrajší film na svete!!!!!!!!!!!milujem ho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!